Різниця у механізмі передачі тепла в приміщення від підлоги і радіаторів – основна перевага сучасної системи.
Для опалення будинку воду в радіаторах нагрівають до показників 95/70ºС. Якщо ж застосовується система «тепла підлога», то немає необхідності підтримувати високий температурний графік, оптимально 30-50ºС.
У приміщеннях з постійним перебуванням людей комфортною вважається температура поверхні підлоги в 26ºС.
На відміну від стандартних радіаторів, тепло від статі піднімається вгору, рівномірно нагріваючи кімнату.
При цьому комфорт людей підвищується: це як у прислів’ї про «тримай ноги в теплі».
При опаленні приміщення традиційними приладами, циркуляція нагрітого повітря нерівномірна, і це не дозволяє жителям відчувати себе в комфортних умовах.
Для установки теплої підлоги в приватному будинку немає ніяких обмежень: вам підійде і водяний, і електричний варіант виконання.
Про те, чи варто робити теплу підлогу, читайте в нашому блозі.
Інженери пропонують комбіновані системи опалення, що включають радіатори і підлоги з підігрівом, або відмовитися від батарей і користуватися тільки теплою підлогою.
Обидва варіанти успішно застосовуються для опалення будівель і вибір конкретного варіанту залежить тільки від побажань замовника.
Інженери «Столиця Інстал» допоможуть визначитися з оптимальною системою опалення вашого об’єкта, залиште замовлення на сайті, і ми передзвонимо.
Як регулювати систему “тепла підлога”
Щоб сповна використовувати переваги опалення приміщень за допомогою підлог з підігрівом, радимо передбачити регулювання режимів роботи опалення.
Це дозволить не тільки досягти максимально комфортних умов в будинку, але і заощадити 30-50% ресурсів.
Для управління роботою теплої підлоги на ринку представлено багато типів регуляторів. За типом виконання вони поділяються на:
- Механічні: термостати найбільш доступної цінової категорії. Регулювання відбувається вручну, параметри температури задати неможливо.
- Цифрові: управління відбувається сенсорно або за допомогою кнопок. Є можливість задати температуру повітря в приміщенні або на поверхні підлоги, терморегулятор автоматично включить і відключить систему після досягнення потрібних параметрів.
- Програмовані: за допомогою смартфона налаштовуйте потрібні параметри системи опалення, дистанційно її відключайте, але цей тип термостатів найдорожчий.
Особливості регулювання водяного теплої підлоги
Регулювання теплого водяної підлоги відбувається на котлі, в змішувальних вузлах і за допомогою спеціальних регуляторів.
Водяна тепла підлога інерційна: нагрівається і остигає досить повільно. Тому допустиме ручне регулювання в цьому випадку.
Але якщо ви вибираєте технології, то краще за все з регулюванням справляється термостат.
Якщо тепла підлога використовується як обігріву всього будинку, то регулювання може здійснюватися як всієї системи, так і кожної кімнати окремо.
Нормалізація температури системи опалення передбачає не тільки досягнення потрібної температури і економію ресурсів, але і як захист від перегріву – важливий фактор безпеки.