Неможливість підвести газ через віддаленість газових мереж чи висока вартість його установки змушують задумуватися про альтернативне опалення будинку.
Пропонуємо розглянути твердопаливний котел самостійно та у поєднанні з іншими установками для облаштування системи опалення, оскільки це економніше і безпечніше рішення, ніж установка на зрідженому газі.
Дуже часто твердопаливний котел є найоптимальнішим вибором для обігріву будівлі, це підтверджується списком переваг цього типу обладнання:
– здатний повністю обігріти будинок або квартиру без газу й забезпечити гаряче водопостачання;
– працює на дешевшому паливі, ніж газ;
– існують твердопаливні котли, які використовують різні види палива, що робить їх універсальними;
– низька витрата палива у піролізних установках тривалого горіння забезпечує високу тепловіддачу.
Серед недоліків котлів на твердому паливі є:
– потребує постійного контролю (щоденне завантаження палива і постійна чистка від золи);
– наявність великої площі для зберігання палива (дров, пелет тощо), місця для установки бака-акумулятора;
– для безперебійної роботи котлів у випадках аварій на електричних лініях треба подбати про електрогенератор, це ж стосується усіх систем опалення, де є автоматика, помпи та електричних котлів;
– висока залежність ККД котла від вологості палива.
Розглянемо три основні системи опалення на базі котла, що працює на твердому паливі.
Котел на твердому паливі
З розвитком технологій на ринку з’являється все більше моделей твердопаливних котлів з високим ККД: піролізні, котли з автоматичною подачею пелет, модульованою подачею кисню в камеру згоряння та ін. Це робить їх зручнішими в експлуатації та ефективнішими в процесі спалювання палива. Для акумуляції зайвого тепла рекомендується встановлювати буферний накопичувач. Щоб якісно розпоряджатися теплом, що виробляє котел, подбайте про утеплення будівлі.
Плюсами встановлення твердопаливного котла, в порівнянні з іншими системами, що наведені в цій статті, є простота системи та монтажу. Недоліками – обслуговування котла (щоденне завантаження палива, часта очистка від золи), щоб забезпечити будинок гарячою водою, доведеться експлуатувати котел також в неопалювальний період.
Твердопаливний котел + вакуумний сонячний колектор
Обігріти будинок або квартиру без газу можна за допомогою котла та вакуумного колектора. Геліоколектор відповідає за нагрів ГВП і лише в період максимального споживання гарячої води допомагає котел. Обидві установки підключені до бака-акумулятора, який накопичує вироблену кількість теплоти.
Перевагами такої системи є комфортність підігріву води за допомогою колектора в будь-яку пору року. Недоліки: погодна залежність сонячних колекторів та зменшення сонячної активності взимку.
Вибрати сонячний колектор або твердопаливний насос модна у розділі Обладнання. Якщо залишились питання стосовно реалізації такої системи у вашому будинку, телефонуйте за номером 0000000.
Повітряний тепловий насос у поєднанні з твердопаливним котлом
Якщо розглядаєте варіант установки повітряного теплового насоса для опалення без газу вашого будинку, треба звернути увагу на його використання в умовах дуже холодної зими. У таких умовах коефіцієнт перетворення енергії теплового насоса знижується, тому твердопаливний котел виступає у ролі додаткового джерела теплоти.
Серед переваг системи з двома джерелами теплоти є обігрів взимку та охолодження влітку, високий коефіцієнт перетворення теплового насоса, зручність експлуатації. Недоліки: відносно велика вартість обладнання, але у порівнянні вартістю газифікації будівлі тепловий насос коштує менше в деяких випадках. Саме цьому варіанту варто приділити увагу при виборі альтернативного опалення будинку без газу. Детальніше про повітряний тепловий насос і його переваги та недоліки читайте у вкладці Блог.
Про інші види подачі тепла, зокрема обігрів будівлі за допомогою електрики, дивіться у статті Альтернативне опалення у квартирі.