Підключення твердопаливного і газового котлів для опалення одного будинку

На сьогодні опалення будівель газом є одним з найпоширеніших, але вирішальним фактором шукати альтернативи йому все ж залишається висока ціна. Частіше господарі шукають золоту середину між зручністю і комфортом, тому для цього існують комбіновані системи з використанням твердопаливного і газового котлів.

Для з’ясування всіх можливих нюансів при одночасній установці котла на твердому і газоподібному паливі, пропонуємо ознайомитися з даною статтею.

Монтаж двох котлів в одну систему повинен забезпечувати продуктивну роботу, відповідно до норм та правил безпеки.

Особливості функціонування двох котлів в одній системі опалення

Одночасне підключення газового та дров’яного котла в систему викликає ряд розбіжностей, які пов’язані з показниками їх роботи. Зокрема, твердопаливні котли призначені для роботи у відкритій системі. У той час, потрапляння повітря знижує ефективність та надійність у роботі газового котла, радіаторів і вентилів, оскільки викликає появу корозії.

Крім того, монтаж твердопаливного котла в закриту систему викликає можливість появи небезпечної ситуації, коли відбувається неконтрольований підйом температури в системі за рахунок теплоти від жару, що є на колосниковій решітці, навіть після перекриття доступу повітря.

Підключення газового і твердопаливного котлів з теплоакумулятором

Підвищення температури призводить до зростання тиску в закритій системі, тому необхідно знайти можливість альтернативного підключення котла на твердому паливі.  З цією задачею справляється розширювальний бак відкритого типу. Якщо об’єму не вистачає, вода зливається в каналізацію по трубі, що встановлена між баком і каналізацією. У такій системі можливе потрапляння повітря в теплоносій, що погано впливає на роботу газового котла, труб та радіаторів.

Для вирішення цієї проблеми застосовується теплоакумулятор, що поєднує відкриту й закриту систему.  Таким чином обидва котли поєднуються паралельно і можуть працювати разом або по черзі. У схемі під’єднання твердопаливного котла застосовується група безпеки.

Газовий котел, радіатори і бак-акумулятор поєднуються в закриту систему. Твердопаливний котел також під’єднується до буферної ємності, тепло від спалювання дров або пелет передається воді в теплоакумуляторі, яка потім надходить до опалювальних приладів.

Установка котлів з використанням проміжного теплообмінника

У цьому випадку твердопаливний котел працює у відкритому контурі (у схемі є відкритий розширювальний бак). Вода, що нагрівається котлом, не змішується з водою системи опалення. Теплоносії обмінюються теплом в теплообміннику: вода відкритого контуру, що віддала енергію, потрапляє в котел, де знов підвищує температуру, а нагріта вода тече до приладів опалення, через які віддає тепло приміщенням.

Переваги роботи двох котлів в одній системі

Підключення газового і твердопаливного котлів в одну систему опалення може бути вирішенням декількох проблем:

  1. Для отримання вигоди при використанні газового котла, враховуючи високу вартість газу, поєднати систему опалення з більш дешевим видом палива – дрова, пелети.
  2. Якщо теплове навантаження збільшилось у результаті реконструкції будівлі, тобто опалювана площа зросла, а потужності існуючого котла не вистачає.

Основними перевагами поєднання котлів на  твердому й газоподібному паливі є одночасний контроль над усім обладнанням, більш тривала експлуатація устаткування, економічний ефект від заміни палива.

Компанія «Столиця Інстал» готова надати допомогу у виборі обладнання, створенні проекту та втіленні ваших побажань у реальність. Звертайтесь за телефоном: +380 (93) 047 72 13 до наших менеджерів!

 

Please follow and like us: